FAQ

FAQ

1. Jak długo trwa stworzenie projektu kompleksowego?

W zależności od wielkości wnętrza stworzenie projektu trwa ok. 4-10 tygodni.  Pierwsze projekty funkcjonalne przedstawiane są przeważnie w przeciągu 1-2 tygodni od podpisania umowy.  Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego tworzony jest trójwymiarowy model wnętrza uwzględniający ustalenia odnośnie preferowanej przez Inwestora stylistyki. Czas opracowania modelu to około 2-3 tygodnie. Inwestor, w cenie projektu, ma możliwość wprowadzenia dwóch rund zmian w zaproponowanej koncepcji.  W tym samym czasie przedstawiane są propozycje materiałów wykończeniowych, mebli i oświetlenia. Po zaakceptowaniu modelu tworzone są wizualizacje trójwymiarowe ustalonych wcześniej pomieszczeń.  Kiedy projekt uzyskuje ostateczną akceptację ze strony Inwestora przygotowywana jest dokumentacja wykonawcza dla ekipy wykończeniowej. Dokumentacja dla wykonawców opracowywana jest w terminie do 2 tygodni od akceptacji projektu, materiałów wykończeniowych i wyposażenia.

2.  Czy wizualizacje przedstawiają dokładne modele zaproponowanych mebli oraz materiałów wykończeniowych?

Wizualizacje obrazują ogólne założenia projektowe. Dokładam wszelkich starań, aby oddawały je jak najlepiej, jednak nie każdy producent oferuje bazę modeli 3d wyposażenia czy tekstury dobrej jakości. W związku z tym wizualizacje mogą zawierać przykładowe modele mebli/wyposażenia możliwie jak najbardziej zbliżone do tych faktycznie proponowanych. Doprecyzowanie konkretnego modelu mebla oraz materiałów następuje na etapie doboru wyposażenia. Kolory widoczne na wizualizacjach mogą nieco różnić się od faktycznych barw tych materiałów. Wynika to np. z różnic w ustawieniach monitorów czy różnic w indywidualnej ocenie barw.

3.  Czy istnieje możliwość zamówienia projektu pojedynczego pomieszczenia?

Tak,  jest taka możliwość. Zakres takiego projektu jak również jego cena ustalana jest indywidualnie.

4.  Czy istnieje możliwość wykonania projektu przez Internet?

Dzięki możliwościom, jakie daje obecnie Internet nic nie stoi temu na przeszkodzie.

5. Nie mamy ekipy, która zrealizuje projekt. Czy mogę liczyć na polecenie sprawdzonych wykonawców?

Tak, podczas swojej pracy nawiązałam współpracę z fachowcami z różnych branż, którzy w sposób godny polecenia pomogą w realizacji projektu. O chęci skorzystania z usług zaprzyjaźnionych wykonawców najlepiej poinformować przed rozpoczęciem prac projektowych, aby zawczasu zarezerwować  u nich termin.

6. Czy korzystając z usług Interior Affairs mogę liczyć na zniżki na zakup materiałów?

Tak, w wybranych sklepach otrzymają Państwo rabaty na materiały budowlane i wykończeniowe.

Możliwość komentowania została wyłączona.